Historie „Rhoderick Sodar“


Historie Rhoderick Sodar

Naše chovatelská stanice vznikla 30. 6. 2004 pod mezinárodně chráněným názvem „Rhoderick Sodar“.

V roce 2006 se v naší chovatelské stanici narodil první vrh. Byl to vrh „A“ holandských ovčáků a v roce 2007 vrhy „A“ a „B“ československých vlčáků…Na konci března 2008 spatřil světlo světa vrh „B“ holandských ovčáků.

A jak to všechno začalo?

První fenou a zároveň prvním zakládajícím členem byla fena československého vlčáka Kaimi Eden Severu, kterou jsme si přivezli z Liberce z chovatelské stanice Eden Severu Lucie Novoveské jako 6 týdenní štěňátko v prosinci 2003.

O dva týdny později jsme jeli do Liberce znovu a dovezli si sestru Kaimi,
Kiss Eden Severu.

Jejich otcem je Ch. Dragon Eden Severu a matkou MultiCh. Julie z Litavské kotliny…

Třetím členem naší „psí rodinky“se stal v té samé době tehdy již 5 měsíční
whippet Diablo Ionmhain Norman (Lála), jehož otcem byl velice úspěšný slovenský pes
Ich., MultiCh. Fifty-Fifty Plum Brandy výstavní linie. Matkou byla fena Anna Karenina Inventum z pracovní – dostihové linie. Ta vyhrála mnohé ocenění na psích výstavách.

Čtvrtým přírůstkem se v polovině května 2005 stala téměř dvouletá fenka, dnes ještě ne moc známého plemene, holandského ovčáka, Bittis Belissia Wapini von Folge (Beli), také velmi zajímavého původu z chovatelské stanice Wapini von Folge Evy Rejnartové. Otec, světový vítěz, Dries v. d. Vastenow, který byl po složení zkoušky IPO prodán do USA na práci u policie, zde v Evropě po sobě zanechal pouze jeden jediný vrh, který měl s intechampionkou Akelou Qalt Mercator, fenou z prvního vrhu holandských ovčáků narozených v ČR.

Pátého člena a třetího československého vlčáka nám dovezla kamarádka Lucka Novoveská z Holandska. Jmenuje se Karlik Crying Wolf a pochází z maďarské chovatelské stanice Crying Wolf Edit Molnár. Otcem je slovenský pes Fallko Kollárov dvor a matkou maďarská fena Briza Crying Wolf…

Fena April Holland Rhoderick Sodar je šestým členem a zároveň jeden z prvních holandských ovčáků odchovaných v naší chovatelské stanici po naší Bittis a po importovaném psu ICh. Koenovi.

Bohužel, 14. 11. 2007 se nešťastnou náhodou zaběhli fena Kiss a pes Karlik a do dnešního dne o nich nemáme žádné zprávy. Tudíž jsme se stali 4 člennou smečkou.

Po měsíci, po ztracení Karlika a Kiss, k nám přibyla dlouho očekávaná fenečka československého vlčáka importovaná ze Slovenska, Agora z Vlčej rokliny, zvaná „Gina“. Fena z spojení Carr Malý Bysterec a Ambra Vel´ký Jarok…

Omnia Vincit Ayort Back, fenečka whippeta je vánočním dárkem od mého muže Petra, kterým mi splnil dávný sen. „Vinie“ pochází, troufám si říci, z nejlepší chovatelské stanice whippetů v České republice Ayort Back manželů Němcových. Otec – Multichampion Hyperión Ayort Back, matka – Multichampion Chalkiopé Ayort Back (mistr Slezka – coursing).
Vinie je posledním, šestým členem Rhoderick Sodar.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.